Top 10 knygų atostogoms

Žiemai einant į pabaigą, daugelis mūsų ima svajoti apie poilsį ir atostogas šiltuosiuose kraštuose. Būtent tuo metu galima išties gerai atsipalaiduoti, pamiršti rūpesčius ir mėgautis ramybe. Daugumos lietuvių atostogų scenarijus atrodo panašiai – tai laikas, praleistas paplūdimyje prie jūros bei smagūs vakarai restoranuose. Visgi, neretai atostogų metu galima imti nuobodžiauti, juk ištisas valandas gulėti ir nieko neveikti gali būti tikras iššūkis. Tokiu metu gera knyga rankoje yra tikras išsigelbėjimas. Taigi, štai Top 10 pasiūlymų, subalansuotų puikioms atostogoms!

Kreditorius Palūkanos Didžiausia suma Paraiška
nuo 7% iki 10000,00 EUR
nuo 6,41% iki 10000,00 EUR
nuo 33,06% iki 75,00% iki 4000,00 EUR
nuo 39,19% iki 75,00% iki 3000,00 EUR
iki 75% iki 300,00 EUR
nuo 38,32% iki 75,00% iki 1000,00 EUR
nuo 48,87% iki 73,97% 3000,00 EUR
nuo 16.74% iki 36.37% 5000,00 EUR

1. Gabrielis Garcia Marquezas. „Meilė choleros metu“

Tai užburiančio ra6ytojo, kuris kilo Lotynų Amerikos kilusio kūrinys. Jame autorius atskleidžia aistras bei nusivylimus, laukimą bei visiškai kitokį požiūrį į gyvenimą. Šis rašytojas turi savitą rašymo stilių, na o „Meilė choleros metu“ yra pats geriausias viso to pavyzdys.

Ši knyga skirta tiems, kam dar nepabodo romanai bei neišblėstančios tikros meilės istorijos. Knygos veikėjų gyvenimas apipintas išbandymais bei netikėtais likimo vingiais, tad jei norite sužinoti, ar viskas pasibaigs laimingai, jums teks perskaityti šią knygą.

2. George’as Orwellas. “Katalonijai pagerbti”

Šis autorius jau seniai pagarsėjo savo atvirumu bei atsidavimu knygoms. Taigi, nėra ko stebėtis, jog ši knyga yra paremta būtent autoriaus asmenine patirtimi.

Šioje knygoje rašytojas atskleidžia knygos herojaus susižavėjimą ispanais, kitaip vadinamais – katalonais. Tiesa, susižavėjimą neretai pakeičia ir kiti jausmai, tokie kaip susierzinimas, tad galima pastebėti, jog pagrindinis knygos herojus yra blaškomas dvipusių jausmų.  Siužete pateikiami Ispanijos pilietinio karo motyvai, kurie tik dar labiau prikausto skaitytojų dėmesį ir įtraukia į vingiuotą siužetą. Tai kūrinys, kuris tiks istorijos bei faktų mėgėjams, na o lengvai parašytas romanas yra puikus pasirinkiams atostogoms.

3. Jung Chang. “Laukinės gulbės”

Kalbant apie šią knygą derėtų pradėti nuo to, jog ji iki šių dienų uždrausta Kinijoje. Tokia informacija išties intriguoja ir sukelia norą perskaityti kūrinį. Ši romano stiliaus biografija apima tris Kinijos moterų kartas, kurios išgyvena šiurpinančius likimo vingius. Atviras ir tiesmukas rašytojo stilius padeda įsitraukti į siužetą ir suprasti tai, kas mums, gyvenantiems vidurio Europoje, atrodo nesuvokiama. Tai karinę diktatūra, Japonijos okupacija bei žiauri valdžia, kuri paskatino Kinijos revoliuciją. Galite net neabejoti, jog toks knygos apsirinkimas jūsų tikrai nenuvils.

4. Audrey Niffenegger. “Keliautojo laiku žmona”

“Keliautojo laiku žmona” knyga jau išvydo ir didžiuosius ekranus. Visgi, jei nematėte šio filmo, geriau perskaitykite knygą. Pastaroji sužadins jūsų vaizduotę ir padės įsitraukti į išties išskirtinį siužetą. Jis apima žmogų, kuris keliauja laiku bei to negali suvaldyti. Knygos herojus įsimyli moterį, kuriai dar būdamai vaiku jis pasirodė sode – nuogas! Tai i6skirtinis siu-etas, kuris patraukia intelektualumu bei, žinoma, meilės istorija.

5. A.S. Byatt. “Apsėdimas”

Tai vienas iš geriausių šio autoriaus kūrinių, kuris sulaukė pasaulinio pripažinimo. Tai dviguba meilės istorija, įsiplieskusi tarp kelių Viktorijos laikų poetų ir dviejų šių dienų profesorių, kurie studijuoja jų darbus. Suintrigavo tokia pradžia? Tuomet jums reikia perskaityti šią knygą.

6. Iainas Pearsas. “Likimo pirštas“

Šis kūrinys skirtas detektyvų mėgėjams. Ar yra geresnis laikas spręsti detektyvą nei atostogos? Greičiausiai ne, tad jūsų lagamine privalo atsidurti šis kūrinys. Tai intelektualus bei sudėtingas siužetas, kuris sugebės įtraukti kiekvieną skaitytoją. Taigi, pasiruoškite mįslėms ir jų sprendimui savo atostogų metu.

7. Paulas Bowlesas. “Dangaus prieglobstis“

Atostogausite kartu su savo sutuoktiniu? Tuomet ši knyga kaip tik jums. Ši knyga apie dviejų sutuoktinių Porto bei Kitės nuotykius Šiaurės Afrikoje, kurie netrukus pasigailėjo savo sprendimo atostogauti kartu. Tiesa, kūrinio pradžioje gausu gamtos aprašymų, kurie gali pasirodyti nuobodoki, tačiau neskubėkite padėti knygos šalin. Visos linksmybės prasideda tada, kai Porto sutuoktinę pagrobia arabai.

8. Lawrence’as Durrellas. “Aleksandrijos kvartetas”

Šis romanas parašytas tarpukariu. Jis sulaukė skaitytojų pripažinimo bei liaupsų visame pasaulyje. Jis buvo itin populiarus septintajame dešimtmetyje, tačiau šiandien knygos vertė pranoksta visus lūkesčius. Tai vienas iš tų kūrinių, kurie gali priversti jus visiškai pakeisti savo gyvenimą arba išlikti abejingiems. Kitaip tariant, arba ją įsimylėsite arba neapkęsite, tačiau abejingi neliksite.

9. Philipas Pullmanas. „Šiaurės pašvaistė“

Šią knygą laikyti rankose atostogų metu yra tikras malonumas. Knygos siužetas yra kupinas mistikos, o tuo pačiu lavina vaizduotę ir priverčia įvertinti talentingo rašytojo sugebėjimus. Geriausia tai, jog knyga privers skaitytojus mąstyti, tad tai puikus pasirinkimas jaukioms atostogoms pajūryje.

10. Donna Tartt. “Slapta istorija”

Galiausiai – “Slapta istorija”. Tai vienas iš populiariosios literatūros pavyzdžių, tačiau rašytojo profesionalumas yra tiesiog nepaneigiamas. Tai ne vienas iš tų variantų, kai populiarioji literatūra yra menkinama ir neįvertinama. Priešingai, ją liaupsina visi kritikai. Taigi, siužeto paslaptingumas bei herojų charizma yra tikrai verta jūsų dėmesio.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *