Rekvizitai – įmonės tapatybės dalis

Įmonės darbas susijęs su įvairiausia dokumentacija. Procesus iliustruoja ne tik sutarčių pasirašinėjimas ar buhalterinė apskaita, bet ir rekvizitai. Ši tema sukelia nemažai diskusijų ir, žinoma, neaiškumų. Vieni didžiausių „kabliukų“ – kokie įmonės rekvizitai būtini tam tikruose dokumentuose. Tačiau pasitaiko ir atvejų, kai klausiama, kaip apskritai reikiamą informaciją suformuoti. Būtent nuo pastarojo aspekto galima ir pradėti.

Kreditorius Palūkanos Didžiausia suma Paraiška
nuo 7% iki 10000,00 EUR
nuo 6,41% iki 10000,00 EUR
nuo 33,06% iki 75,00% iki 4000,00 EUR
nuo 39,19% iki 75,00% iki 3000,00 EUR
iki 75% iki 300,00 EUR
nuo 38,32% iki 75,00% iki 1000,00 EUR
nuo 48,87% iki 73,97% 3000,00 EUR
nuo 16.74% iki 36.37% 5000,00 EUR

Pirmiausia vis dėlto reikia apibrėžimo. Rekvizitai – tam tikros dalys, iš kurių susideda dokumento teksto visuma. Rekvizitų, kaip ir dokumentų, būna skirtingų.

Po apibrėžimo – prie to, kaip suformuoti reikiamą informaciją. Šiuo atveju – rekvizitus. Raštvedybos taisyklėse numatyti du būdai – išilginis centruotas ir kampinis vėliavinis. Išilginiu centruotu būdu laikomas toks užrašymas, kai eilučių pradžios ir pabaigos yra vienodo nuotolio nuo abiejų paraščių. Ši taisyklė galioja datos bei vietos užrašymui.

Kampinis vėliavinis būdas – tai užrašymas, kai eilutės pasižymi vienodu nuotoliu nuo kairiosios paraštės. Toks būdas naudojamas adresatui užrašyti.

Dabar, aptarus rekvizitų užrašymo būdus, bus išvardyta, kokių jų galima sutikti įvairiuose dokumentuose. Tik reikėtų perspėti iš anksto, kad gausybė gali nustebinti. Privalomais laikomi šie: adresantas, adresatas, dokumento pavadinimas, data, sudarymo vieta, dokumento tekstas bei parašas. O štai kokie dar egzistuoja: adresanto duomenys, dokumento registracijos numeris, Lietuvos valstybės (arba savivaldybės) herbas (ar prekių ženklas), specialioji žyma bei dokumento tvirtinimo žyma, priedo žyma, gauto dokumento registracijos žyma, suderinimo žyma, gauto dokumento nuoroda, tikrumo žyma, supažindinimo žyma, viza, dokumento rengėjo nuoroda, taip pat dokumento paieškos nuoroda. Nesutikti sudėtinga – rekvizitų sąrašas gausus. Daugiausia matoma žymų. Visgi jau buvo minėta ir reikėtų priminti, kad paprastai ne visi rekvizitai reikalingi. Kokie imones rekvizitai turi būti naudojami, nusprendžiama pagal pildomų dokumentų tipą. O klausimų kartais kelia ir, rodos, paprasčiausias parašas.

Derėtų paminėti, jog rekvizitai siejasi ne tik su dokumentais, bet ir su informacija virtualioje erdvėje. Kai reikiami duomenys matomi tiesiog kompiuterio ekrane, darbo procesai tampa žymiai patogesni. Sakykime, paslaugas įmonei atlikęs asmuo vos atvėręs tinklalapį gali surasti duomenis, kuriuos įrašys sąskaitoje faktūroje. Ir tai tik vienas iš daugelio teigiamų su rekvizitais susijusių aspektų.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *