Natūrali šuniukų mityba

Maitinant savo augintinį šeimininkas turėtų atsižvelgti į tai, kad mažylis gautų visas jam reikalingas medžiagas (baltymus, riebalus, angliavandenius ir kt.), vitaminų ir mineralų. Šunų maistas turėtų būti sudarytas ir šių pagrindinių grupių: mėsa ir žuvis, pieno produktai ir kiaušiniai, varpiniai augalai ir daržovės, riebalai ir aliejai, kurie aprūpina organizmą įvairiomis maistingomis medžiagomis.

Kreditorius Palūkanos Didžiausia suma Paraiška
nuo 7% iki 10000,00 EUR
nuo 6,41% iki 10000,00 EUR
nuo 33,06% iki 75,00% iki 4000,00 EUR
nuo 39,19% iki 75,00% iki 3000,00 EUR
iki 75% iki 300,00 EUR
nuo 38,32% iki 75,00% iki 1000,00 EUR
nuo 48,87% iki 73,97% 3000,00 EUR
nuo 16.74% iki 36.37% 5000,00 EUR

Patartina mėsos nevirti, bet palaikyti ją verdančiame vandenyje 10-15 minučių. Tačiau kai kurie veterinarai pataria mėsą išvirti. Leidžiama duoti jautieną, arklieną, veršiena mažiau naudinga, aviena sunkiai virškinama, todėl jos nerekomenduojama duoti. Negalima duoti faršo, kadangi jis neužsilaiko pilve, bet pereina į žarnyną pusiau žalias. Mėsą duokite supjaustytą mažais gabaliukais. Draudžiama duoti kiaulieną, kadangi jos paėdęs gyvūnėlis jaučiasi silpnai, ji neigiamai veikia kepenis, be to, kiaulės užsikrečia tomis pačiomis kirmėlėmis kaip ir šunys.

Paukštieną duoti tik išvirtą, pašalinus visus kaulus. Draudžiama duoti anties ir kitų paukščių kaulus! Kogalvius taip pat patartina duoti apvirtus, kadangi žaliuose gali būti kirmėlių embrionų. Kepenis reikia būtinai išvirti ir pridėti prie mėsos, bet ne daugiau nei 100 gr., per parą (labai naudinga mažiems šuneliams). Kepenyse yra didelis kiekis biologiškai vertingų baltymų, riebalų, angliavandenių, makroelementų ir vitaminų. Kepenis ypač patartina duoti sergantiems, silpniems ir anemiškiems gyvūnams. Žarnokus, tešmenis, širdį, plaučius, inkstus, kepenis šuneliui galima duoti nuo 6 mėn., dalį pakeičiant mėsa.

Geriau duoti jūros žuvį. Ją reikia išvirti ir pašalinti kaulus. Šunų racione, ypač laikantis dietos, duodama liesa arba vidutiniškai riebi žuvis. Prie liesos žuvies (iki 3% riebalų) priskiriamos aliaskinė, ledjūrio, atlanto, sidabrinė menkė, starkis, lydeka. Balta žuvis labai panaši į liesą mėsą. Baltymų kiekis taip pat labai didelis, o vitaminų A ir D arba visiškai nebūna, arba būna mažais kiekiais. Rūkytą ir sūrų maistą reikia pašalinti visai iš maisto raciono.

Kaulai neturi maistinių medžiagų. Dažniausiai jie tik užteršia šunelio žarnyną. Nuo virtų – dažnai užkietėja viduriai ir atsiranda storosios žarnos uždegimas. Pavojingi yra paukščių vamzdiniai kaulai (vištos ir kt.), jie gali pradurti žarnyną.

Pienas – geras energijos šaltinis, kurio sudėtyje yra geros kokybės baltymų, riebalų, angliavandenių, kalcio, fosforo ir kai kurių mikroelementų, vitamino A ir B grupės vitaminų.

Augančio šunelio organizmo pagrindinė maistingoji medžiaga yra varškė ir kefyras, juos būtina duoti tik šviežius.

Sūryje yra daug baltymų, riebalų, kalcio ir vitamino A. Grietinėlės sūris turi daugiausia riebalų. Pieno produktai yra puikus daugelio maistingų medžiagų šaltinis, tačiau, jei kai kurie individai neperneša laktozės, tada geriau šiuos produktus pašalinti iš maisto raciono.

Kiaušiniai – labai maistingas produktas, bet sunkiai virškinamas, nes beveik neužsilaiko skrandyje. Žalią kiaušinį geriausia duoti sumaišius su pieno produktais arba koše. Kiaušiniai dažniausiai duodami paaugusiems šunims, kadangi juose gausu geležies, baltymų, folio rūgšties, vitaminų B2, B12, A ir D. Todėl reguliariai maitinant šunį mėsa, pakanka duoti vieną kiaušinį per savaitę.

Kruopos šuneliui reikalingos kaip energetinių sąnaudų organizme papildymas. Galima duoti virtus ryžius, grikius, soras, kartais avižas. Nepatartina duoti manų, miežių, perlinių kruopų, kukurūzų košių. Šuneliui galima duoti sriubos, ypač daržovių, tačiau be prieskonių!

Daržoves – morkas ir kopūstus sutrintus galima pridėti prie pašarinių žaliavų. Galite ruošti mišinius iš kopūstų, morkų, aguročių. Šuneliui galite duoti žalius vaisius ar daržoves (pvz., obuolį, morką) kaip žaisliuko pakaitalą, ir turės kuo užsiimti, ir bus sveika.

Prie riebalų ir aliejinių produktų priskiriami tokie produktai kaip sviestas, margarinas, lydyti kiaulės taukai ir mėsos riebalai, ir nematomi riebalai esantys tokiuose produktuose kaip riešutai, liesa mėsa ir t.t. Kepant venkite pakartotino riebalų naudojimo, kadangi juose kaupiasi peroksidų ir kitų toksinių medžiagų, kurios kenkia organizmui.

 

Įsidėmėkite produktus, kurių negalima duoti jūsų šuniui:

 

  1. Visų rūšių saldumynų, kadangi jie gadina dantis, pradeda ašaroti akys.
  2. Sūraus, riebaus ir aštraus maisto, kuris apsunkina šuns kepenis.
  3. Karšto ir šalto (tiesiai iš šaldytuvo) maisto.
  4. Sūrios upinės žuvies, kadangi gali užsikrėsti kirmėlėmis.
  5. Vamzdinių, ilgų kaulų, kurių nuoskilos gali pradurti šuns žarnyną ir privesti prie mirties.
  6. Rūkyto maisto, dešros, kumpio, prieskonių, didelio kiekio druskos.
  7. Pastoviai maitinti bulvėmis ir makaronais, pupomis, žirniais, balta duona.
  8. Sugedusių produktų.

 

Natūralus maistas šunims turi būti tinkamai parinktas ir suderintas, norint nepakenkti augintiniui ir užtikrinti gerą jo sveikatos būklę. Todėl laikykitės šių patarimų, sudarydami savo šuns mitybos racioną.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *