Lytinis švietimas – pokalbiai su vaikais

Intymus gyvenimas yra svarbus bet kurios poros santykiuose. Tai natūrali žmogiška patirtis, kuri sukuria visiškai kitokius jausmus nei patyrėme iki šiol. Visgi, šiais laikais vis labiau pastebima, jog kalbėdami apie lytinius santykius pamirštame paliesti išties svarbią temą, na o tai – saugumas. Lytinis švietimas pastaruoju metu susilaukia daugiau dėmesio, tačiau jo vis tiek nepakanka. Daugelis tėvų mano, jog vaikai viską žino, o jei ne – ieško patys internete. Visgi, reikia pripažinti, jog ne visi suaugusieji žino reikiamą informaciją, na o ką jau kalbėti apie jaunuolius. Taigi, galime drąsiai teigti, jog vaikų supažindinimas su saugiais lytiniais santykiai yra būtent tėvų atsakomybė, nuo kurios bėgti tikrai nereikia. Žinoma, natūralu, jog tėvams sunku priimti faktą, kad vaikai jau užauga ir užsiima suaugusiųjų veikla. Visgi, tai natūralus procesas, kurio jūs nesustabdysite, tačiau galite suteikti visą informaciją ir priemones tam, jog viskas vyktų sklandžiai ir be jokių pasekmių. Jei tai reiškia, jog savo sūnui turėsite paaiškinti apie tai, kokie svarbūs prezervatyvai, jų naudojimą ir panašius dalykus – tebūnie tai ir ne pats maloniausias pokalbis, bet jis turi įvykti. Ir tai jūsų, kaip tėvų, atsakomybė.

Kreditorius Palūkanos Didžiausia suma Paraiška
nuo 7% iki 10000,00 EUR
nuo 6,41% iki 10000,00 EUR
nuo 33,06% iki 75,00% iki 4000,00 EUR
nuo 39,19% iki 75,00% iki 3000,00 EUR
iki 75% iki 300,00 EUR
nuo 38,32% iki 75,00% iki 1000,00 EUR
nuo 48,87% iki 73,97% 3000,00 EUR
nuo 16.74% iki 36.37% 5000,00 EUR

Kalbant apie lytinį švietimą, daugiausiai kalbama apie tai, kaip vaikinas turi saugotis ir visada turėti bei naudoti prezervatyvą. Visgi, ši informacija yra skirta ir mergaitėms, tad visai nesvarbu, ką auginate, pokalbis turi įvykti. Jau ne tie laikai, kai buvo manoma, jog merginos negali būti tokių santykių iniciatorės, tad švietimas bet kokiu atveju bus naudingas. Merginos gali naudoti kontracepciją, tačiau jos šalutiniai poveikiai jaunam organizmui gali būti ne itin malonūs. Tad jei jūsų dukra rankinėje turės prezervatyvą, tai tikrai nebus jokia gėda. Priešingai, tai tik įrodo, jog mergina yra pakankamai subrendusi tam, jog pasirinktų, kaip saugotis ir neštų reikiamą atsakomybę. Neretai galima išgirsti nuomones, jog saugojimasis santykių metu prezervatyvais yra pasirenkamas tiesiog todėl, jog prezervatyvai pigiau, tačiau tai tikrai nėra visiška tiesa. Jau jaunas žmogus neturi pastovaus partnerio ir santykių, naudoti kitokio tipo kontracepciją būtų tiesiog nelogiška. Tinkamai naudojant prezervatyvus galima pasiekti maksimalią apsaugą, tad nenuostabu, jog tai vienas iš dažniausių pasirinkimų rinkoje.

Kiekvienas žmogus bręsta skirtingai ir nors tėvams jų vaikai visada išlieka maži – jų pasirinkimai ir poelgiai gali parodyti visiškai kitokius požymius. Tiesa ta, jog vaikai užauga greitai, tad labai svarbu nepraleisti progos juos informuoti apie svarbiausius suaugusiųjų klausimus, kurie jiems gali iškilti ateityje. Žinios yra jėga, kuri padeda įveikti bet kokius sunkumus, tad skirkite laiko pokalbiams su vaikais ir suprasite, koks tai svarbus žingsnis, lemiantys ne tik jų ateities pasirinkimus, bet ir jūsų tarpusavio santykius.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *