Kaip atšalus orams prižiūrėti savo kompiuterį?

Atėjus žiemai, tenka pasirūpinti ne tik savo ar automobilių saugumu ─ šaltas oras lygiai taip pat gali paveikti ir nešiojamus kompiuterius. Įprastai jie yra pritaikyti darbui pliusinėje temperatūroje, todėl šaltas oras gali sugadinti ekraną ar net kietąjį diską. Tačiau tai nereiškia, jog šaltuoju sezonu šiuos prietaisus būtina palikti namuose ─ jei laikysitės kelių svarbiausių taisyklių, tokių nemalonių situacijų pavyks išvengti.

Kreditorius Palūkanos Didžiausia suma Paraiška
nuo 7% iki 10000,00 EUR
nuo 6,41% iki 10000,00 EUR
nuo 33,06% iki 75,00% iki 4000,00 EUR
nuo 39,19% iki 75,00% iki 3000,00 EUR
iki 75% iki 300,00 EUR
nuo 38,32% iki 75,00% iki 1000,00 EUR
nuo 48,87% iki 73,97% 3000,00 EUR
nuo 16.74% iki 36.37% 5000,00 EUR

Nepalikite kompiuterio šaltame ore. Daugiausiai problemų gali iškilti tuomet, kai keliaujate, todėl iš anksto pasirūpinkite patogiu ir šiltu dėklu. Visgi, jei ruošiatės kompiuterį palikti šaltesnėje vietoje (pavyzdžiui, automobilyje ar bagažinėje), labai rizikuosite prarasti visus duomenis ─ esant itin šaltam orui, tam gali užtekti net ir valandos.

Kai tik įmanoma, stenkitės jį pasiimti su savimi ir įjunkite tik būdami šiltoje patalpoje. Nors kai kurie nešiojami kompiuteriai yra pritaikyti ir ekstremalioms sąlygoms, verčiau nerizikuoti su bandymais ir pirmiausia tuo įsitikinti. Atkreipkite dėmesį, jog šalčio taip pat bijo ir Jūsų mobilieji.

Leiskite jam sušilti. Kai jau pasieksite savo kelionės tikslą, iš karto nejunkite kompiuterio ─ turi praeiti šiek tiek laiko, kol jis pripras prie kambario temperatūros. Dažniausiai tam užtenka maždaug 15 minučių, tačiau jei temperatūros kardinaliai skiriasi, gali tekti palaukti ir ilgiau.

Taip pat reikėtų elgtis ir tuomet, jei ketinate naudotis kompiuteriu lauke: jei oras nėra ekstremaliai šaltas, turėtumėte leisti šiam įrenginiui prie jo priprasti. Šiuo atveju kompiuterį gali apsaugoti tik Jūsų kantrybė ─ juk verčiau šiek tiek pakentėti tam, kad vėliau ir vėl kokybiškai galėtumėte juo naudotis.

Nenaudokite papildomų šildymo priemonių. Pamirškite apie šildytuvus, džiovintuvus ar bet kokias kitas priemones, kurios neva galėtų sušildyti Jūsų kompiuterį. Tai nėra pagrindinė jų paskirtis, todėl problemų gali atsirasti daugiau, nei galėtumėte įsivaizduoti. Pavyzdžiui, bus šildomos ne tos kompiuterio detalės, o kai kurie komponentai suges ar net išsilydys ─ tokių situacijų tikrai norėtųsi išvengti.

Stengiantis apsaugoti kompiuterį, neretai nusprendžiama jį naudoti neišėmus iš krepšio ar kuprinės, tačiau tokie metodai taip pat gali pridaryti žalos: jei oras negalės laisvai cirkuliuoti ir kaupsis karštis, taip pat neapsieisite be pasekmių.

Apsaugokite ekraną. Kaip ir minėta prieš tai, nereikėtų nenatūraliu būdu šildyti ne tik kompiuterio išorinių detalių, bet ir ekrano ─ ypač tuomet, jei įtariate, kad jis šiek tiek užšalęs. Tai viena jautriausių kompiuterio detalių, todėl į šį patarimą vertėtų pažiūrėti atsakingai. Šiuo atveju ir vėlgi išgelbės tik kantrus laukimas: tik taip nešiojami kompiuteriai išvengs žalos, o Jūs ─ papildomų nuostolių.

Pakeiskite maitinimo parametrus. Jei kompiuteris bus įjungtas, jis skleis natūralią savo šilumą, tad taip bus galima išvengti šalto oro sukeliamų problemų. Pakeiskite maitinimo nustatymus taip, kad kietasis diskas kuo ilgiau neišsijungtų ─ visą tą laikotarpį bus išsaugoma bent šokia tokia šiluma, kurios turėtų pakakti šalčio prevencijai.

Pritaikyti šiuos patarimus kasdienybėje nebus sudėtinga, tačiau galutinis rezultatas tikrai nenuvils ─ tinkamai prižiūrimi, nešiojami kompiuteriai ištvers net ir pačią šalčiausią žiemą. O jei visgi nuspręsite atnaujinti kai kuriuos komponentus ar patį kompiuterį, spauskite čia ir iš arčiau apžiūrėkite naujausius pasiūlymus.

 

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *