Hostingas ir dedikuoti serveriai

Ne vienas savo internetinę svetainę turintis mėgėjas yra susidūręs su situacija, kuomet hostingashostingas jo nebetenkina ir reikalingas galingesnis pasirinkimas. Ką rinktis tuomet, galingesnį hostingą ar verčiau pasidomėti, kas yra dedikuoti serveriai?

Kreditorius Palūkanos Didžiausia suma Paraiška
nuo 7% iki 10000,00 EUR
nuo 6,41% iki 10000,00 EUR
nuo 33,06% iki 75,00% iki 4000,00 EUR
nuo 39,19% iki 75,00% iki 3000,00 EUR
iki 75% iki 300,00 EUR
nuo 38,32% iki 75,00% iki 1000,00 EUR
nuo 48,87% iki 73,97% 3000,00 EUR
nuo 16.74% iki 36.37% 5000,00 EUR

Galingesni hostingo planai, kartais dar vadinami profesionaliu hostingu, yra skirti galingoms interneto svetainėms, kurioms itin svarbi kokybė. Be to, galingi hostingo planai suteikia galimybę naudotis didesniu kiekiu resursų, pavyzdžiui, suteikiama daugiau duomenų bazių, procesų, leidžiamos didesnės procesoriaus bei kitų serverio resursų apkrovos. Iš esmės, profesionalus galingas hostingas gali būti tapatinimas ir su dedikuotu serveriu.

Dedikuoti serveriai yra atskiri (gali būti sukurti virtualiai) serveriai, kuriuose talpinama tik Jūsų interneto svetainė (ar kelios, kaip jau Jūs nuspręsite). Čia Jūs galite lanksčiau rinktis resursus, pasirinkti, kas konkrečiai reikalinga Jūsų internetiniam projektui. Pavyzdžiui, jei Jūs valdote svetainę, kurioje kaupiama daugybė duomenų, Jums greičiausiai nereikia itin galingo procesoriaus, daug operatyviosios atmintis, tačiau Jums būtinas itin talpus kietasis diskas bei didesnis nei įprasta tinklo pralaidumas, kad vienu metu didelės apimties failus be trukdžių galėtų siųstis ne vienas svetainės lankytojas.

Verta pastebėti ir tai, kad dedikuoti serveriai yra parduodami kartu su pilno administravimo teisėmis. Taigi, Jūs galėsite ne tik valdyti savo svetainę, bet ir nuo pamatų perkonfigūruoti visą savo serverį. Tokios galimybės hostingas nesuteikia. Dar vienas esminis skirtumas, rinkdamiesi dedikuotus serverius turite didesnę pasirinkimo galimybę ir operacinei sistemai. Taip galėsite išsirinkti tokį serverį, kuris maksimaliai tenkins Jūsų poreikius.

Svarstydami pasirinkimą tarp itin galingo hostingo ir dedikuoto serverio turėtumėte apsvarstyti ir tai, kad dedikuotiems serveriams prižiūrėti reikia šiek tiek daugiau žinių nei hostingui. Šiek tiek labiau patyrusiam interneto naudotojui perprasti dedikuotų serverių valdymą nėra labai sunku, tuo tarpu su šia sritimi visai nesusijusiam žmogui gali pasirodyti netgi labai keblu, o vienas netinkamai atliktas veiksmas gali stipriai sutrikdyti Jūsų internetinio projekto darbą nuo kelių akimirkų iki kelių dienų.

Suprantama, kad jei patiems atstatyti nepavyksta, gali tekti kreiptis pagalbos į specialistą. Kainos tiesiogiai priklauso nuo to, kokio sudėtingumo darbai turi būti atlikti ir kaip greitai pavyksta atrasti klaidas bei jas pašalinti. Neretai atsarginės duomenų kopijos panaudojimas atstatymui yra pigesnis ir greitesnis variantas. Taigi, visuomet saugokite duomenis, nepagailėkite laiko ir disko vietos reguliariam atsarginių kopijų darymui. Nesvarbu, ar naudojamas hostingas ar dedikuoti serveriai – duomenų apsauga vienodai svarbi.

Jei renkatės svetainės talpinimą pirmąjį kartą ir dar neįsivaizduojate, kiek vietos užims Jūsų failai, kiek resursų bus išnaudojama ir kiek lankytojų ateis, galite pradėti nuo paprasto, ne itin brangaus hostingo. Norintiems iš arčiau susipažinti su pačiu serveriu, siūloma patiems išmėginti susikurti serverį. Tam gali būti panaudoti seni kompiuteriai ar sukurti virtualūs kompiuteriai Jūsų esamame. Verta žinoti, kad nuo to stipriai gali nukentėti Jūsų kompiuterio našumas kitiems darbams, taip pat, turite garantuoti kokybišką ir didelį tinklo pralaidumą, kas namuose ar biuruose ne visuomet įmanoma, tam reikėtų atskiros interneto linijos, kurią parūpinti gali Jūsų interneto tiekėjas. Dar geriau, jei pasirūpintumėte skirtingų tiekėjų internetu, taip galėsite būti garantuoti, kad Jūsų serveris veiks nuolatos.

Tačiau kaip bebūtų, kompiuteriai paversti serveriais namuose dažniausiai kainuoja daugiau nei hostingas ar dedikuoti serveriai siūlomi profesionalų ir laikomi kokybiškuose bei tam pritaikytuose duomenų centruose, kurių Lietuvoje yra net keli.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *