Apsirūpinantis namas

Apsirūpinantis namas – tai autonominis ir nepriklausomas namas, naudojantis jo paties gaminamą energiją ir perdirbantis jame atsirandančias atliekas. Bet tai dar ne viskas. Pagal tobulą apsirūpinimo schemą namo gyventojai neis į darbą, kad užsidirbtų pinigų maistui, jie geriau liks namie ir augins sau maistą patys. Žinoma, dauguma žmonių supranta, kad svajonė pradingti iš visuomenės – tarsi būtume kokie savotiški Naujojo Amžiaus robinzonai kruzai – yra neįgyvendinama.

Kreditorius Palūkanos Didžiausia suma Paraiška
nuo 7% iki 10000,00 EUR
nuo 6,41% iki 10000,00 EUR
nuo 33,06% iki 75,00% iki 4000,00 EUR
nuo 39,19% iki 75,00% iki 3000,00 EUR
iki 75% iki 300,00 EUR
nuo 38,32% iki 75,00% iki 1000,00 EUR
nuo 48,87% iki 73,97% 3000,00 EUR
nuo 16.74% iki 36.37% 5000,00 EUR

Sprendimas pertvarkyti namą palengva labiausiai tinka keturioms žmonių gupėms: tiems, kurie renkasi ekologiškas technologijas paprasčiausiai todėl, kad siekia sumažinti išlaidas, ir jų niekas daugiau nedomina. Tiems, kurie renkasi ekologiškas technologijas, nes tai madinga. Tiems, kurie išties trokšta gyventi ekologiškai, bet negali kur nors persikraustyti ir turi išnaudoti esamas galimybes. Ir tiems, kurie pasiryžę kur nors persikelti ir įkurti apsirūpinantį ūkį, tačiau dėl kokių nors priežasčių yra priversti tai įgyvendinti mažais žingsneliais. Palengva pertvarkomo namo esmė – viską galima pasidaryti patiems tam tikrais etapais., o labai stengiantis įmanoma pertvarkyti net ir tai, ką pirmieji statytojai įrengė visiškai nevykusiai. Nusprendus pertvarkyti namą, iš pradžių reikia nuodugniai įvertinti esamą padėtį, nesvarbu, namas didelis ar mažas, ir tik tada atlikti pertvarkymus, kurie leistų sumažinti energijos sąnaudas.

Namo pertvarkymas palengva vyksta keliais etapais, visai kaip ir kraustymosi procesas, kuomet pasidarai sąrašą daiktų, atsirūšiuoji, susipakuoji daiktus, susirandi, kokios perkraustymo paslaugos Vilniuje ar kitame mieste, ekonomiškiausios ir patikimiausios, o tuomet vyksta finalinis tikslo siekimas – perkraustymas Vilniuje ar kituose miestuose.

Tad verta laikytis ir pertvarkomo namo darbų plano. virš visų langų ir lauko durų pakabinkite sunkias užuolaidas. Dieną užuolaidas laikykite atitrauktas, o nakčiai jas užtraukite, kad išlaikytumėte viduje šilumą. Kai šalta, vilkėkite keliais drabužių sluoksniais. Pakeiskite visų langų stiklus dvigubais ar net trigubais stiklo paketais. Sumažinkite lauko durų skaičių. Apšiltinkite pastogę ir vidines sienų ertmes. Jei sienos vientisos – apšiltinkite jas iš vidaus ar iš išorės. Jei gyvenate šiauriniame pusrutulyje, sumažinkite į šiaurę atsuktų langų skaičių ar dydį ir padidinkite langus pietinėje pusėje ar įrenkite naujų. Jei gyvenate pietų pusrutulyje, darykite atvirkščiai. Įsirenkite malkomis kūrenamą krosnelę, atsisakykite dujinių ar elektrinių židinių. Įtaisykite ventiliacines angas ir kanalus taip, kad galėtumėte paskleisti papildomą šilumą po namus. Ant namo stogo įtaisykite saulėskolektorius vandeniui šildyti. Vėliau šį vandenį galėsite naudoti būstui šildyti ar maistui gaminti. Pakeiskite savo vandentiekio sistemą, kad taupant būtų galima kaupti vonios ir dušų nuotekų vandenį ir naudoti jį tualete klozetui nuplauti.

 

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *